nabídka masáží

Léčebné baňkování

baňky

Masáž skleněnými baňkami používaná k odstranění bolestí pohybového aparátu, nejúčinněji uvolní svaly, detoxikuje organismus a léčení potíží vnitřních orgánů. Při masáži dochází k okamžitému odstranění bolesti a uvolnění zatuhnutých svalů. Zároveň dochází k vytažení škodlivin na povrch těla a jejich odstranění.

Baňkování - Léčba baňkováním - rozumíme přikládání skleněných kulovitých nádobek s nahřátým vzduchem v nichž se ochlazováním vytvoří podtlak, jenž způsobí jejich přisátí na pokožku. Tato metoda je velmi stará a používaná k potlačování bolestí pohybového aparátu a léčení vnitřních potíží. Podle čínské medicíny reguluje baňkování tok životní energie čchi a napomáhá vytažení škodlivin na povrch těla a jejich odstranění. Pozitivní účinky - pročištění krve, zlepšení krevního oběhu, regulace a zlepšení funkce nervového systému a především okamžité odstranění bolestí a uvolnění zatuhlých svalů. Slabý tah vyvíjený na kůži aktivuje funkci krevních cév ve svalech, rozšiřuje je a tím usnadňuje průtok krve. To vyvolá vzestup teploty v kůži i ve svalech, takže baňkovaná část se zahřívá. Na kůži zůstávají viditelné krevní podlitiny podobné modřinám, které však nejsou bolestivé a do několika dnů zmizí. Samotné baňkování můžou citlivější lidé vnímat jako mírně bolestivé v místech kde jsou největší spasmata.

Masáž trvá 60min.včetně závěrečné uvolňovací masáže.
Jedná se o metodu baňkování podle p. Z. Jelínkové.


Účinky:

baňkování

- odstraňuje blokády a ztuhlé svaly
- detoxikuje organismus
- příznivě působí na lymfatický systém
- příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním
- odstraňuje problémy s močovým měchýřem
- snižuje bolestí při menstruačním cyklu, odstraňuje stres a napětí, má mírné redukční účinky
- upravuje metabolismus pokožky
- přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli
- působí proti otokům a bolestem nohou


Baňkování není vhodné, pokud trpíte:

- trombózami
- křečovými žilami
- gangrénami
- máte otevřené rány nebo hnisavé infekce

...

Klasická masáž

Jedná se o nejběžnější masáž odstraňující únavu a posílení regenerace v těle. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalů. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy ze zakončení do oběhového středu. Působí blahodárně i proti stresu všedních dnů.

masáž

Klasická masáž způsobuje značné prokrvení především svalů a vazů, ale i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení metabolismu a vytlačení škodlivin ze svalů a jejich odvodu do žilního a lymfatického oběhu. Zatuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži). Masáž může prospět i kloubům díky prokrvení svalů, které je zpevňují. Je třeba dodat, že masáž neposiluje svaly, pouze je může připravit na námahu. Stárnutím se svaly pomalu přeměňují na vazivo. Ke zpomalení tohoto procesu přispívá kromě pohybu i klasická masáž.

U klasické masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky (např. kyselinu mléčnou) ve svalech. Lepší je masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje.

...

Sportovní a rekondiční masáže

masáž

Ať už patříte k aktivním sportovcům či dáváte přednost pasivnímu či dokonce jednostrannému pohybu v práci, sportovní a rekondiční masáže jsou to pravé pro posílení vaší tělesné kondice a podpoření dobrého fyzického stavu. U nás jedny z nejvyhledávanějších masáží zůstávají v oblibě zejména u aktivně žijících lidí, kteří však nezapomínají na důležitou relaxaci.

Sportovní a rekondiční masáže spadají do kategorie klasických masáží, které se zaměřují především na masírování svalů nejvíce zatěžovaných partií těla, jako jsou záda a svaly nohou, ale samozřejmě se věnují i celému tělu. Je to masáž silnější, rychlá, s nepravidelným tempem, vydatnější intenzitou a prováděna všemi směry - působí dráždivě. Klasickými technikami jsou hnětení a tření cílových oblastí nejčastěji pomocí masážních olejů. Obě masáže se vzájemně dokonale doplňují. Zatímco rekondiční masáž je v podstatě masáží relaxační a slouží především k osvěžení unaveného organismu, sportovní znamená aktivní přípravu organismu na fyzický výkon či podporu v případě nedostatku tělesného pohybu. Sportovní masáž se používá také přímo před startem sportovce při závodech pro prohřátí a prokrvení svalů. Bývá mnohem intenzivnější než klasické masáže, aby stimulace organismu byla opravdu účinná. Podle potřeby tedy zklidňují či naopak stimulují. Zásadní význam sportovní a rekondiční masáže spočívá hlavně v prevenci, k terá nabývá u moderního člověka obklopeného špatnými životními podmínkami na důležitosti.

Sportovní a rekondiční masáže nabízejí kromě udržení tělesné kondice také zlepšení celkového vzhledu a účinný boj proti fyzické i psychické únavě. Aktivně se také podílejí na regeneraci pohybového aparátu po úrazech, onemocněních či jen velké fyzické námaze. Výrazný je jejich vliv na psychiku člověka, kterou zbavují nahromaděného napětí a důsledků stresu.

- napomáhají regeneraci svalstva a tkání
- zvyšují prokrvení kůže a odstranění odumřelých částí
- podporují lymfatický a cévní systém systému v odplavování toxinů
- mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšují jeho výkonnost
- zbavují pocitů ztuhlosti

Sportovní a rekondiční masáže nejsou vhodné pro těhotné ženy, kvůli jejich intenzitě. Dále pak pro pacienty s nádorovým onemocněním či zápaly a infekcemi. Jinak lze tyto masáže brát jako ideální doplněk k pravidelnému tělesnému cvičení a aktivitě.

TOPlist